Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe
ferie zimowe druskienniki aquapark cennik 2023
Jak otrzymać dofinansowanie z NFZ-u na pobyt w sanatorium zagranicznym?
Aby ubiegać się o zwrot kosztów za pobyt w zagranicznym sanatorium, tak samo jak w przypadku kuracji krajowej, w pierwszej kolejności potrzebne jest skierowanie wystawione przez lekarza.  Po zakwalifikowaniu pacjenta można wybrać ośrodek na odbycie kuracji.
Trzeba pamiętać o tym, że leczenie musi zostać zrealizowane w miejscowości zakwalifikowanej jako uzdrowisko.
Po odbyciu kuracji należy przedstawić w NFZ rachunek wystawiony kuracjuszowi przez ośrodek. Musi on zostać przetłumaczony na język polski (niewymagane jest tłumaczenie przysięgłe).
Po więcej informacji na temat refundacji kosztów kuracji zagranicznej należy zwracać się do punktu NFZ.
Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na temat finansowania kuracji na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: http://nfz.gov.pl/

SANATORIUM DRAUGYSTE LITWA DRUSKIENNIKI

Sanatorium Draugyste - kompleks kilku obiektów /Budynek Główny ,Villa Vingis ,Villa Kolonada / Modrzewiowy domek/ położony w Druskiennikach na wysokim brzegu Niemna, pośród pięknie utrzymanej zieleni i świerkówkontakt nowe. Odległość od Centrum Druskiennik ok. 300 m., przy budynku głównym znajduje się letni basen kąpielowy. Zabiegi odbywają się w budynku głównym - centrum Afrodyta. Do 6 zabiegów dziennie!!!!

budynek główny draugyste sanatoriumBudynek Główny pokoje po kapitalnym remoncie , z łazienką , TV , bardzo ładnie urządzone. Na miejscu baza zabiegowa , basen, centrum SPA Afrodyta ,  gabinety lekarskie , jadalnia , restauracja . Przy sanatorium basen letni .Obiekt III piętrowy , jest winda. Budynek Główny - wszystkie pokoje nowe z węzłam sanitarnymi, remont 2006 r. pokoje 1 i 2 Osobowe, 2 Osobowy Lux (pokój dzienny, sypialnia, lodowka), łązienka (WC, kabina prysznicowa), 2 Osobowe Apartamenty (pokój dzienny, sypialnia, lodówka), 4 Osobowy Apartament (2 sypialnie, pokój dzienny, 2 Łazienki, wanna z hydromasażem, aneks kuchenny), 2 Osobowy Apartament z kominkiem (wanna z hydromasażem, aneks kuchenny). We wrzesniu 2006 r. został zakończony remont generalny całego budynku oraz wybudowano basen odkryty i korty tenisowe w południowej części.

villa vingis sanatorium draugyste druskienniki 3

Villa Vingis willa / pensjonat położony na wysokim brzegu Niemna , cały obiekt po pełnej modernizacji. Pokoje 2 osobowe z łazienkami,TV. Pokoje 2-osob. typu lux z aneksem sypialnym. Wyżywienie na miejscu, zabiegi w Budynku Głównym ,naprzeciwko odległość ok.100 m.. Z okien rozciąga się przepiękny widok na Niemen i okolice. Vila Vingis uroczy, przedwojenny, odrestaurowany w 2005r. Pawilon nad samym Niemnem ok. 120 m od Budynku Głównego, Pok. 1 i 2 Os. Pokoje Lux, wszystkie pokoje z węzłam sanitarnymi. Jakuzi a własciwie mały basen z widokiem na Niemen, własna jadalnia dla gości meiszkających w tym pawilonie i barek.

 

Vila Kolonada 1

Villa Kolonada
obiekt po kapitalnym remoncie w 2010 roku ,usytuowanie budynku w półokręgu, skierowanym na południowy zachód. Pokoje 1, 2 osobowe oraz pokoje 2-os Lux , nowocześnie wyposażone, każdy z łazienką i TV. Na miejscu gimnastyka i masaże, pozostałe zabiegi w Budynku Głównym .Wyżywienie w restauracji na miejscu .  Vila Kolonada -1 i 2 Osobowe z węzłem sanitarnym ok. 120 m od Budynku Głównego. Oddany po całkowitym remoncie 08.2011, obecnie najbardziej elegancki pawilon z własną restauracją/ kawiarnią.

Modrzewiowy Domek nad Niemenem, 2 piętrowa nowoczesna willa nad Niemnem, góra i dół oddzielne wejścia: 2 x 2 Osobowe parter, 2 i 1 Osobowy I piętro.

 

 

 

 

Wskazania do leczenia :
Układ krążenia, układ oddechowy ,reumatyzm, zwyrodnienia stawów, schorzenia kręgosłupa , nerwice, przewód pokarmowy, narządy ruchu, schorzenia kręgosłupa , zwyrodnienia stawowe, reumatyzm .
Wody mineralne Druskiennik zawierają chlorek wapnia i sodu oraz magnez i brom.
Woda pitna działa na błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, pobudza wytwarzanie żółci, reguluje obieg hormonów i elektrolitów. Kąpiele mineralne, natryski, masaż podwodny uśmierzają bóle, rozluźniają skurcze, oddziałują na układ immunologiczny i krwiobieg, poprawiają przemianę materii.
Borowina torfowa używana w zabiegach to produkt rozkładu substancji roślinnych, stosowana jest w leczeniu chorób tkanki łącznej, mięśni szkieletowych, nerwów, układu moczowo-płciowego i oddechowego.

MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY!!!

Min. 6 nocy Budynek Główny Villa Vingis Kolonada
 Rodzaj pokoju 1 osobowy 2 osobowy LUX Apartament 1 osobowy 2 osobowy UX 1 osobowy 2 osobowy LUX
09.01 - 30.06 66 € 120 € 134 € 142 € 63 €
114 €
134 €
66 € 120 € 124 €
01.07 - 30.09 148 € 142 € 174 € 174 € 74 €
138 €
148 € 74 € 142 € 148 €
01.10 - 23.12 138 € 126 € 138 € 148 € 66 €
120 €
138 € 69 € 126 € 138 €
                     
                     

 Cena obejmuje:
-Pełny zakres zabiegów w sanatorium Draugyste, w tym kąpiele mineralne, zabiegi z leczniczego błota i ziół na co dzień.

Nieograniczona liczba procedur wliczone w cenę, w przypadku gdy są one wybrane z listy procedur pierwotnych i wtórnych ,biorąc pod uwagę stan zdrowia klienta.

(Maksymalnie 6 dziennie).
- Wyżywienie - 3 razy dziennie ( w formie bufetu ) ;
- Procedury centrum zdrowia i urody " Aphrodite " : suchea i mokra łaźnia parowa, kąpiel w basenie z wodą mineralną,
z dyszami do masażu podwodnego, jacuzzi, kaskady.
- Odkryty basen z podwodnymi dyszami masującymi, kaskadami i odkryty kort tenisowy.

LECZONE SCHORZENIA
- Narządów ruchu (reumatyzm, gościec, zwyrodnienia, kontuzje powypadkowe)
- Kardiologiczne, zaburzenia serca i naczyń krwionośnych
- Gastryczne
- Górnych dróg oddechowych
- Systemu Nerwowego
- Przewodu pokarmowego 
PRZECIWSKAZANIA
- Choroby psychiczne
- Gruźlica
- Stany zapalne nerek
- Epilepsja
- Choroby weneryczne 
DIAGNOSTYKA:
z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury,
(ocena stanu serca i systemu krążenia pacjenta) elektrokardiogram, spoczynkowy i wysiłkowy, analizy krwi: kliniczne i biochemiczne.
- Elektrokardiografia
- Weloergometria
- Rektoromanoskopia
- Gastrofibroskopia
- Hydrokolonoterapia
 
ZABIEGI:
- Kąpiele: perełkowe, solankowe, ziołowe, tlenowe, jodowo-bromowe, terpentynowe, pianowe, kwasowo-węglowe
- Masaż Klasyczny
- Masaże podwodne
- Natrysk okrężny
- Okłady borowinowe suche i mokre
- Fizykoterapia
- Kinezyterapia
- Elektroterapia
- Muzykoterapia
- Psychoterapia
- Koktaile ziołowe
- Mikrowlewki
- Inhalacje
- Zabiegi błotne ginekologiczne
- Aplikacje elektroborowinowe
- Płukanie Jelit – Płatne dodatkowo
 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij