Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe

warunki wjazdu na litwe covid19

 

AKTUALIZACJA 21.02.2022

Od 21.02.2022. wszyscy podróżni przybywający na Litwę z Polski są zwolnieni z wymogu wykonywania testu, samoizolacji oraz wypełniania formularza lokalizującego pasażera.

Podróżni przyjeżdżający na Litwę z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), w tym Polski, a także Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Andory, Monako, San Marino i Watykanu są zwolnieni z wymogu posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19, samoizolacji oraz wypełnienia ankiety Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego (NVSC). Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych, niezaszczepionych, jak i ozdrowieńców.

Podróżni z innych krajów (spoza strefy Schengen) przybywający na Litwę środkami transportu zbiorowego są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed przekroczeniem granicy (wymóg obowiązuje osoby powyżej 16 roku życia). Podróżni przybywający własnym środkiem transportu nieposiadający negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, w ciągu 24 h od przybycia mają obowiązek na koszt własny wykonać test PCR lub antygenowy na Litwie.

Wyjątki od tego wymogu stanowią osoby w pełni zaszczepione szczepionką uznawaną na terytorium UE, zaś od pełnego zaszczepienia nie minęło 270 dni (wymóg nie dotyczy osób do 18 roku życia); osoby, które przyjęły dawkę wzmacniającą, a także ozdrowieńcy, jeśli od momentu zachorowania potwierdzonego pozytywnym wynikiem testu nie upłynęło 180 dni. Z wymogu okazywania negatywnego testu zwolnieni są także podróżujący tranzytem, dzieci do lat 16 oraz członkowie delegacji oficjalnych. Podróżni przybywający na Litwę spoza strefy Schengen są zobowiązani maks. 48 h przed wjazdem zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form. Po wypełnieniu formularza zostanie automatycznie wygenerowany Kod QR, który w przypadku ewentualnej kontroli należy okazać służbom kontrolującym. Nie ma wymogu odbywania kwarantanny.


AKTUALNE INFORMACJE Z AMBASADY POLSKI NA LITWIE https://www.gov.pl/web/litwa/informacje-dla-podroznych
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij