Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe

warunki wjazdu na litwe covid19

AKTUALIZACJA 20.10.2021

Kto jest zwolniony z testu i kwarantanny?

-osoby, które posiadają  dokument stwierdzający, że dana osoba przechorowała COVID-19 (zakażenie koronawirusem) i zakażenie wirusem SARS-CoV-2 było potwierdzona testem PCR, nie później niż 180 dni przed powrotem/przybyciem na terytorium Republiki Litewskiej (dokument powinien być sporządzony w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej).

-osoby zaszczepione przeciw COVID-19 tzn. osoby, które otrzymały pełny cykl szczepień szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej i posiadają zaświadczenie z zakładu opieki zdrowotnej, certyfikat szczepień właściwy dla danego kraju lub międzynarodowy certyfikat szczepień, Unijny Certyfikat COVID  (dokument powinien być sporządzony w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej).

-osoby jadące przez Litwę tranzytem;

-członkowie oficjalnych delegacji;

-dzieci poniżej 16 roku życia.

 

Uwaga! Jeśli przybywasz na Litwę z Polski od 04 października br. musisz:

  • do 48 h przed wjazdem zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.  
  • Automatycznie po wypełnieniu formularza zostanie wygenerowany Kod QR, który w przypadku ewentualnej kontroli będziesz musiał okazać służbom kontrolującym;

 

AKTUALNE INFORMACJE Z AMBASADY POLSKI NA LITWIE https://www.gov.pl/web/litwa/informacje-dla-podroznych

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij