Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe
majówka druskienniki

warunki wjazdu na litwe covid19

 

AKTUALIZACJA 20.07.2022

Od 21.02.2022. wszyscy podróżni przybywający na Litwę z Polski są zwolnieni z wymogu wykonywania testu, samoizolacji oraz wypełniania formularza lokalizującego pasażera.

Podróżni przyjeżdżający na Litwę z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), w tym Polski, a także Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Andory, Monako, San Marino i Watykanu są zwolnieni z wymogu posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19, samoizolacji oraz wypełnienia ankiety Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego (NVSC). Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych, niezaszczepionych, jak i ozdrowieńców.

Podróżni z innych krajów (spoza strefy Schengen) przybywający na Litwę środkami transportu zbiorowego są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed przekroczeniem granicy (wymóg obowiązuje osoby powyżej 16 roku życia). Podróżni przybywający własnym środkiem transportu nieposiadający negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, w ciągu 24 h od przybycia mają obowiązek na koszt własny wykonać test PCR lub antygenowy na Litwie.

Wyjątki od tego wymogu stanowią osoby w pełni zaszczepione szczepionką uznawaną na terytorium UE, zaś od pełnego zaszczepienia nie minęło 270 dni (wymóg nie dotyczy osób do 18 roku życia); osoby, które przyjęły dawkę wzmacniającą, a także ozdrowieńcy, jeśli od momentu zachorowania potwierdzonego pozytywnym wynikiem testu nie upłynęło 180 dni. Z wymogu okazywania negatywnego testu zwolnieni są także podróżujący tranzytem, dzieci do lat 16 oraz członkowie delegacji oficjalnych. Podróżni przybywający na Litwę spoza strefy Schengen są zobowiązani maks. 48 h przed wjazdem zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form. Po wypełnieniu formularza zostanie automatycznie wygenerowany Kod QR, który w przypadku ewentualnej kontroli należy okazać służbom kontrolującym. Nie ma wymogu odbywania kwarantanny.


AKTUALNE INFORMACJE Z AMBASADY POLSKI NA LITWIE https://www.gov.pl/web/litwa/informacje-dla-podroznych
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij