Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe

SŁOWACKI RAJ

Słowacki RajSłowacki Raj to piękne i ciekawe miejsce. Jest to genialne miejsce na krótkie weekendowe wyjazdy. Park Narodowy Słowacki Raj dysponuje szybkimi i emocjonującymi trasami. Czas wędrówki / wspinaczki waha się od 2-4 godzin w górę a następnie możemy powrócić w miejsce z którego startowaliśmy (inną drogą). Trasy są pełne drabinek, mostków, łańcuchów.

Najlepsza pora do zwiedzania to wczesna wiosna lub późna jesień. W czasie polskich długich weekendów bywa tutaj niezmiernie tłoczno, sprawia to problem, gdyż trasy są jednokierunkowe, jeżeli nie jesteśmy na siłach to lepiej nie zaczynajmy wędrówki.
Dla turystów przygotowano ponad 300 km szlaków pieszych oraz około 150 km tras rowerowych. Planując wycieczki, powinniśmy odpowiedzialnie mierzyć siły na zamiary, ponieważ wiele tras, głównie dolinami jest jednokierunkowa.

Szlaki w większości prowadzą dnem doliny, po której płynie potok. Wielokrotnie można się zamoczyć, dlatego dobre obuwie jest tutaj obowiązkowe. Trasy przejdzie każdy sprawny piechur, pod warunkiem, że nie cierpi na lęk wysokości. Wydaje nam się, że to jedyny warunek aby cieszyć się tutejszymi urokami, gdyż pojawiają się drabinki mające nawet i kilkanaście metrów wysokości!
Najpopularniejsze trasy to: Sucha Bela / Piecky / Velky Sokol / Kysel / Sokolia Dolina / Przełom Hornadu + Tomasovsky vyhlad.