Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe

Kolejka Linowa w Druskiennikach

Kolejka linowa DruskiennikiKolejka startuje z centrum miasta, dokładnie spod Aquaparku w Druskiennikach i dojeżdza do Snow Areny Całorocznego Stoku Narciarskiego. Kolejka linowa może być wykorzystana nie tylko jako środek transportu ale także jako miejsce widokowe, bowiem jej wysokość będzie sięgała aż 45m, z takiej wysokości można będzie podziwiać spektakularną panoramę Druskiennik.
Druskienniki - ruszyła kolejka linowa
Długość kolejki wynosi 1165 m., a jej maksymalna wysokość – 45 m. Każdy z czterech wagoników kolejki może pomieścić 10 osób, co pozwala na komfortowe przeniesienie 240 osób w ciągu godziny. Wagoniki są przeszklone od góry do dołu co umożliwia obserwację i filmowanie całej panoramy Druskiennik. Pomyślano też o osobach niepełnosprawnych - jeden z wagoników jest przystosowany do przewozu osób na wózku.
Za 8-minutową przejażdżkę nad Niemnem dorośli zapłacą 3 €, za podróż w obie strony – 5 €. Zabranie ze sobą dzieci w wieku do 5 lat nie spowoduje dodatkowych kosztów.
Projekt kosztował 3,9 mln €  i był dofinansowany środkami z funduszy UE.
Tego samego dnia otwarto nowy ośrodek SPA – luksusowy hotel „Flores“ w stylu indonezyjskiej wyspy Bali, który uzupełnia kompleksową ofertę akwaparku – dla wygody gości oba obiekty są połączone szklanym przejściem. W 48 nowych pokojach i ogrodzie zimowym goście znajdą oryginalne rzeźby i dekoracje z Dalekiego Wschodu, plecione dywany z liści bananowca, a także inne orientalne elementy.
Jak podkreślił mer Druskiennik Ričardas Malinauskas, ekskluzywne projekty stały się wizytówką uzdrowiska. "Jestem bardzo zadowolony, że każdy nowy projekt dodaje miastu wartości. Jestem pewien, że kolejka linowa i nowy hotel SPA spełnią  oczekiwania naszych gości, a atrakcyjność uzdrowiska wzrośnie. Serdecznie zapraszamy!"
Przypomnijmy, że Druskinniki, jako jedyny kurort w Europie oferuje w jednym miejscu trasę narciarską czynną przez cały rok, akwapark z licznymi zjeżdżalniami i ponad 20 łaźniami, park linowy rozciągnięty na 3 hektarach oraz 8 odnowionych ośrodków sanatoryjnych i SPA. Od dzisiaj do tego doszły kolejka linowa i kolejny hotel w orientalnym stylu, więc z pewnością każdy z gości uzdrowiska znajdzie ofertę dla siebie.

trasa kolejki gondolowej

          1161 m                                   7.5 min                                                  3.5 m/s                                                   52 m                                10

Długość kolei linowej        Czas trwania podróży           Prędkość poruszania się gondoli                 Wysokość podpory        Miejsca w gondoli

Cena przejazdu w jedną stronę: 3 Euro za osobę
Cena przejazdu w obie strony: 5 Euro za osobę

Godziny kursowania kolejki
Niedziela - Czwartek 10.00 - 20.00
Piątek - Sobota 10.00 - 22.00