Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe

Bešeňová jest niezwykłą miejscowością leżącą w zachodniej części Liptowskiej kotliny około 10 km na wschód od Rużomberka i 20 km od miasta Liptovský Mikuláš, miejscowość znajduje się na prawym brzegu najdłuższej rzeki Słowacki Wag. Bešeňová to mała wioska w której mieszka około 400 mieszkańców, jest bardzo znana dzięki wodzie termalnej znajdującej się w Thermal Park Besenova.

Jest znana ze swojego świetnego działania dla narządów oddechowych i ruchowych, zwalcza również problemy urologiczne i ma korzystne skutki kosmetyczne.
Otaczająca Bešeňove przepiękne środowisko naturalne oferuje możliwość miłych spacerów, wycieczek rowerowych jak i bardziej wymagających wypraw.
1a0e8a67d2
Okolica:
- SKI PARK Ružomberok - Ośrodek narciarski położony na zboczach Wielkiej Fatry znany ze swojego świetnego położenia. Jest bardzo cenionym miejscem odpoczynku. Jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich na Słowacji o bardzo wysokim standardzie usług.
Ośrodek dysponuje 12-oma kilometrami tras zjazdowych, najdłuższa z nich mierzy aż 3 900 m, pokonuje różnicę wysokości 698 m i stanowi najdłuższą sztucznie zaśnieżaną nartostradę na Słowacji. W centrum sportów zimowych Ružomberok jest kolejka cztero-krzesełkowa, 2 wyciągi orczykowe oraz 4 wyciągi dla początkujących i dzieci.

Okolica ośrodka jest doskonałe przygotowana do uprawiania narciarstwa biegowego oraz turystyki, gdzie do najbardziej atrakcyjnych miejsc należy skansen wieś Vlkolínec (UNESCO), okrąg wokół Sidorova oraz „bajkowy" zimowy wypad na Smrekovicę.

SKI PARK Ružomberok oddalona jest od Thermal Parku Besenova o ok. 12 kilometrów.

- Jasna Tatry Niskie - Ośrodek sportów zimowych położony na północnych i południowych zboczach Chopka w Parku Narodowym Tatry Niskie. Charakteryzuje się przepięknym środowiskiem górskim.

Jasna Tatry Niskie to największy ośrodek z najlepszymi warunkami naturalnymi do narciarstwa zjazdowego. zwolennicy snowboardingu, skialpinizmu, freeridu oraz narciarstwa biegowego. Długość sezonu zimowego trwa mniej więcej od początku grudnia do końca kwietnia.

Od 2007 roku ośrodki Chopok północ i południe zostały połączone 2 nowymi wyciągami, dzięki tym działaniom ośrodek ma do zaoferowanie fanom białego szaleństwa niemal 34 km tras narciarskich.
Jasna Tatry Niskie oddalona jest od Thermal Parku Besenova. o ok. 25 kilometrów.

- Zamek Liptowski - Jest najwyżej położonym zamkiem znajdującym się na Słowacji oraz jeden z najwyżej położonych zamków znajdujących się w europie środkowej. W roku 1474 został podpalony i zburzony. Ruiny zamku (niewielki fragment muru) wznoszą się na szczycie Sestrč na wysokości 993m. Z ruin zamku można podziwiać piękne widoki Liptowa.

Zamek Liptowski oddalona jest od Thermal Parku Besenova o ok. 6 kilometrów.

DSC0000899 8dc83b3dd6

- Zamek Likawski - Dokładny okres budowy zamku nie jest znany jednak pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1315 roku. Jego głównym zadaniem było pilnowanie szlaku handlowego prowadzącego z Orawy do Polski i przejścia przez rzekę Wag. Kiedy w roku 1474 zburzono Zamek Liptowski, twierdza Likawski została ośrodkiem rozległych majątków królewskich w zachodniej części Liptowa.

Zamek Likawski oddalona jest od Thermal Parku Besenova o ok. 15 kilometrów.
- Dolina Prosiecka i Kwaczańska - ulubiona trasa w regionie Liptowa. Prowadząca na wierzchołek góry Prosieczne. Znajdą Państwo na trasie wodospady, jaskinie oraz dziką przyrodę.
Dolina Prosiecka i Kwaczańska oddalona jest od Thermal Parku Besenova o ok. 16 kilometrów.
- Jaskinie - pobliżu Liptowskiego Mikulasza są 2 jaskinie:
- Swobody (Wolności) najczęściej zwiedzana jaskinia na Słowacji. Odkryta w roku 1921. Wejście do jaskini leży na wysokości 870 m n.p.m.
Jaskinia Wolności jest narodowym zabytkiem.
Temperatura w jaskini waha się od 6 do 7 °C, a wilgotność powietrza wynosi około 95 - 97%.
Zwiedzanie jaskini trwa od 1 do 1,5 godz, w zależności od trasy.
- Lodowa - oddalona od Jaskini Wolności o 2 km, w kierunku północnym. Wejście znajduje się na wysokości 840 m n.p.m.
Jeśli lubisz wycieczki piesze możesz przejść od Jaskini Wolności do Jaskini Lodowej, szlakiem turystycznym biegnącym przez las.
Temperatura w jaskini waha się od 1 do 5 °C, a wilgotność powietrza wynosi około 96 - 98%.
Zwiedzanie jaskini trwa mniej więcej 45 minut.

Jaskinie oddalone są od Thermal Parku Besenova o ok. 22-25 kilometrów.