Event-Tourist: Hotele, Aquaparki, Wyjazdy Firmowe
Menu
INFORMACJE DRUSKIENNIKI
dlugieweekendy
aquapark druskienniki
aquapark druskienniki cennik
aquapark druskienniki rezerwacja
Wyjazdy firmowe

ATRAKCJE W TATRACH WYSOKICH

szczyt łomnica

SZCZYT ŁOMNICA Zapraszamy Państwa na rodzinną wycieczkę na drugi co do wysokości szczyt Tatr Wysokich – Łomnicę. Zapraszamy w podróż ponad obłoki i podziwianie niepowtarzalnych widoków na okoliczne szczyty najmniejszych gór wysokich na świecie. Zachęcamy do odwiedzenia królestwa ciszy i relaksu w stylowej kawiarni Dedo. Z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy 4-miejscowa kolej gondolowa wiedzie na Łomnicki Staw, który jest górną stacją i jednocześnie stacją przesiadkową na Łomnicę. Stąd na szczyt można się dostać wiszącą czerwoną koleją linową, która pokonuje 855 metrową różnicę wysokości, a jazda trwa 8,5 minuty.
WSKAZÓWKA: Noc na Łomnicy! Zachęcamy do skorzystania z wyjątkowej możliwości spędzenia nocy w najwyżej położonym apartamencie w Europie Środkowej. Wyobraźcie sobie Państwo nocleg na wysokości 2634 m n.p.m. pośród szczytów Tatr Wysokich z nocnym niebem tuż nad głowami.

szczyt łomnica1 szczyt łomnica2

łomnicka przełęcz
ŁOMNICKA PRZEŁĘCZ Zapraszamy na spacer po dachu Tatr na Przełęczy Łomnickiej na wysokości 2190 m n.p.m. Z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy prowadzi 4-miejscowa kolej gondolowa na Łomnicki Staw, która jest szczytową stacją i jednocześnie stacją przesiadkową na Łomnicką Przełęcz. Do celu zawiezie Państwa odnowiona komfortowa czarno-srebrna krzesełkowa kolej linowa ze skórzanym obiciem. Właśnie tu kręcono kultowy słowacki film Miedziana wieża (Medená veža, 1970). W kierunku na wschód rozpościera się gładkie zbocze, które w zimie jest najbardziej atrakcyjną i najbardziej stromą nartostradą na Słowacji. Kotlina Popradzka jest tu widoczna jak na dłoni, widok sięga aż do oddalonych szczytów Rudaw Słowackich. Całkiem inny obraz można zobaczyć po przeciwnej stronie. Zachodnie strome i skaliste zbocza opadają w głębiny Doliny Małej Zimnej Wody, którą z drugiej strony ogranicza zębaty Prostredný hrebeň. W pełnej krasie z Łomnickiej Przełęczy ukazuje się rozłożysty Sławkowski Szczyt z typowym okrągłym kształtem szczytu.
łomnicka przełęcz2 łomnicka przełęcz1

łomnicki staw
ŁOMNICKI STAW Zapraszamy do podziwiania najbardziej popularnego miejsca wycieczek turystycznych – Łomnickiego Stawu na wysokości 1751 m n.p.m. Zawiezie tam Państwa z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy 4-miejscowa kolej gondolowa. Okolice jeziora są stworzone na wyprawy i spacery. Coś dla siebie znajdą tu również dzieci. Mogą się wyszaleć w Krainie świstaków – ekominiparku z drewnianymi rzeźbami, Domkiem świstaków, z drabinkami i wieloma innymi niespodziankami. W pobliżu Łomnickiego Stawu na wysokości 1786 m n.p.m. znajduje się obserwatorium astronomiczne i meteorologiczne. Obserwatorium zostało założone w 1943 roku, kiedy doszło do pierwszych obserwacji. W jego skład wchodzi planetarium. Odpoczywać i łapać opaleniznę można w jednej z najwyżej położonych restauracji w Tatrach Wysokich Panorama Restaurant Skalnaté pleso, której nazwa w pełni oddaje jej charakter. Jej taras słoneczny zapewnia przepiękne panoramy na okoliczne szczyty i szlaki turystyczne latem, bądź na najbardziej stromą nartostradę na Słowacji – Łomnicką Przełęcz w zimie.
WSKAZÓWKA: Dostęp do Łomnickiego Stawu jest możliwy dzięki kolejce gondolowej z Tatrzańskiej Łomnicy lub można tam dojść zielonym szlakiem turystycznym z Tatrzańskiej Łomnicy, czerwonym szlakiem magistrali turystycznej od schroniska Zamkovského chata i czerwonym szlakiem magistrali tatrzańskiej od schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim (słow. Chata pri Zelenom plese).
łomnicki staw1 łomnicki staw2

soliskoSOLISKO
Zachęcamy do wspinaczki na jeden z najniżej i najłatwiej dostępnych szczytów w Tatrach Wysokich. Na południowym skraju pasma górskiego znajduje się Skrajne Solisko, które na wysokości 2093 m n.p.m. zapewnia widok na doliny Młynicką i Furkotną. Dotarcie do najpiękniejszych widoków panoramicznych zapewnia 4-miejscowa kolej linowa Solisko Express z dolnej stacji Jeziora Szczyrbskiego aż do wysokości 1 814 m n.p.m. W ciągu niecałych 7 minut pokonają Państwo różnicę wysokości 431 m. Tuż obok górnej stacji znajduje się Bivac Restaurant z tarasem słonecznym, z której roztaczają się wyjątkowe widoki do doliny, na Krywań, romantyczne Szczyrbskie Jezioro czy szczyt Kráľova hoľa.
WSKAZÓWKA: Jeśli chcą Państwo wejść na szczyt Skrajnego Soliska, swoją wycieczkę można rozpocząć od schroniska Chata pod Soliskiem (w pobliżu Bivac Restaurant) czerwonym szlakiem. Czas trwania wyprawy: 1:00 godz
solisko1 solisko2

hrebieniok HREBIENIOK
Hrebienok (1285 m n.p.m.) to atrakcyjny dla turystów cel w Tatrach Wysokich. Najstarsze centrum turystyczne Stary Smokowiec to węzeł komunikacyjny Tatr Wysokich. Miejscowość to odgałęzienie na Hrebienok – punkt wyjściowy wielu tras turystycznych. Zapraszamy na przejażdżkę koleją naziemną ze Starego Smokowca na wysokość 1 272 m n.p.m., aby doznać wrażeń, które przeżyła angielska królowa Elżbieta II podczas wizyty w Tatrach Wysokich. Przejazd trwa 7 minut i pokonuje różnicę wysokości 255 m n.p.m. Hrebienok to punkt turystyczny wypraw do Doliny Dużej i Małej Zimnej Wody lub na Sławkowski Szczyt. Po wyprawie można posilić się w barze Snack bar na szczycie Hrebienka. To popularne miejsce znajduje się w budynku kolei naziemnej.
WSKAZÓWKA: Najwygodniejszy dostęp na Hrebienok zapewnia właśnie kolej naziemna lub asfaltowa droga wzdłuż kolei linowej. Stąd zielonym szlakiem można dotrzeć do schroniska Bilíková chata i dalej do Wodospadów Zimnej Wody, gdzie szlak zielony krzyżuje się z żółtym prowadzącym wzdłuż potoku Zimnej Wody do Leśnej Tatrzańskiej. Czerwony szlak turystyczny (Magistrala Tatrzańska) w kierunku zachodnim prowadzi do hotelu Sliezsky dom, nad Popradzki Staw, Jezioro Szczyrbskie aż do Tatr Zachodnich. W kierunku wschodnim – do wodospadu Obrovský vodopád, schroniska Zamkovského chata, Łomnickiego Stawu i kończy się w Dolinie Białych Stawów. Niebieski szlak turystyczny prowadzi ze Starego Smokowca przez punkt Slavkovská vyhliadka przez Štrbavý hrebeň na Sławkowski Szczyt.
hrebieniok1 hrebieniok2
 

humno fun 02 HUMNO MUSIC PUB & RESTAURANT Nowo otwarty music pub HUMNO w Tatranská Lomnica to unikalne miejsce łączące w sobie ofertę baru Apres'ski, restauracji, coctail baru i dyskoteki. Wewnątrz z pewnością przykłują waszą uwagę zawieszony u stropu czarny Cadillac, którym jeździła niegdyś amerykańska gwiazda muzyki pop Madonna, lub prawdziwy ratrak, który przez wiele lat służył w ośrodku poprawiając stoki dla miłośników narciarstwa.